Проходження GTA 5

Пошук

Чоп та інші тварини

  • Сходити з Чопом на прогулянку і пограти з ним, кидаючи м'яч.

Майже декоративні чайки, «безтілесні» косяки риб і медуз, завмерлі на одному місці голуби ... Представники фауни в GTA завжди були не більшими, ніж декораціями, тільки іноді об'єктом пошуку і відстрілу. Проте все повинно було змінитися після виходу Red Dead Redemption, в якій було багато тварин, а коні використовувалися зовсім як засобу пересування. Так і сталося - в GTA 5 тварин стало більше, ніж зазвичай, і вони почали чинити на геймплей не аби який вплив. Не всі, але додавання Чопа, власної собаки, стало серйозним нововведенням.

Про появу собак стало відомо з перших секунд дебютного трейлера. Собаки в грі гуляють з господарями, охороняють будинки і роблю інші звичні собачі справи. Одна, наприклад, допоможе двічі відшукати Будинки, інша стане метою нетривалої пішої погоні. Однак ажіотаж викликала інформація про те, що в одного з головних героїв, Франкліна, буде власний пес. Пізніше з'явилися чутки, що говорять, нібито можна буде купити нового чотириногого друга тощо. Подібні «заяви» так і залишилися чутками. Але те, що Чоп і без того має серйозний вплив на геймплей і навіть сюжет, однозначно.

Ротвейлер Чоп (Chop, що в перекладі «шинкувати», «щелепи» або навіть «відбивна котлета»), на самій-то справі, належить Ламар, але той залишить його на піклування Франкліна. Спочатку гри пес доступний не буде, але після сюжетної місії імені себе, Чоп, буде завжди чекати Френка, якого слухається як господаря, на задньому дворі. Це місце буде відзначено іконкою з кісткою. Там він буде постійно гадить, якщо його не дресирувати в додатку GTA: iFruit. Тренування також допоможуть, якщо на пошуки обривків листи і частин НЛО відправлятися разом з Чопом, - він знаходити їх, коли ви опинитеся поблизу і дасте команду. Пса можна катати з собою в машині і грати з ним, кидаючи м'яч. М'яч з'явиться в меню вибору зброї, як тільки дасте Чопу команду гуляти. Однак пес не почне лізти в воду, вертоліт, літак або катер. Хоча в місії «Хижак» він спокійно залазить у вертоліт Тревора. У цій та у вже згаданій місії Чоп можна буквально вселитися в вихованця - гра дозволить бачити світ його очима. Буде він і в інших місіях, як, наприклад, під час візиту Франкліна, Ламара і Тревора до "балласи" на Грув-стріт. До слова, якщо хтось проявить агресію по відношенню до Франкліна, Чоп за нього заступитися, нападаючи на недоброзичливця.

Чоп прикриває Ламара, Франкліна і Тревора під час операції. Правда, під час перестрілки він виручити не зможе, а тому втече додому.
Є кілька команд, які виконує Чоп. Одна з них дозволяє кликати пса на прогулянку, а це перша з умови для 100%. Друга - потрібно кинути м'яч, який чоп принесе до ніг. Важливо уникнути потоку транспорту, інакше кидок може закінчитися фатально для улюбленця. Кращі місця для прогулянок - ті, що віддалені від доріг. Наприклад, паркові зони.

Втім, незважаючи на всю новизну і геймплейні важливість Чопа, пса не наділений тим життям, яке варто було б очікувати. Так, він з радістю прокотиться в машині або побіжить на прогулянку, граючи з мячой, так, він паскудить біля будки, як будь пес. Але на цьому його дії, в принципі, закінчуються, хоча можна було зробити його під час знаходження будинку більш «живим». Звичайно, в першому будинку місця у дворі дуже мало, але в другому Чоп міг би болтихаться в басейні або хоча б просто бродити навколо.

У глибоких водах Тихого океану, які омивають штат Сан Андреас з усіх боків, водяться акули. Вперше їх показали на предрелізових скріншотах. Ці хижаки являють собою особливу небезпеку для нирців. Займаючись дайвінгом, потрібно спостерігати за радаром, що з'явилися на ньому червоні мітки і є «щелепи». Боротися і навіть перемогти акулу можна, але краще скоріше забратися на катер або постаратися втекти вплав. Втім, якщо зубаста все-таки з'їсть героя, то розбудовується не потрібно, так як за годування акул собою гравець отримає досягнення «Небезпечні води». Водяться акули у водах, відзначених на карті темно-синім кольором, в глибоководді, подалі від берега.

Хижаки, про які стало відомо вже після релізу, є і на землі - в горах і на пагорбах можна зустрітися з пумамі. Вони гуляють поодинці, тому відбитися не проблема. Головне - не дати пуме стрибнути на себе, вогонь краще відкривати відразу, як тільки на радарі з'явиться червона мітка.
Чоп та інші тварини
Милуватися мертвої пумою, можливо, не так науково або пізнавально, зате точно безпечніше.
Собакоподобним звіриною з трейлерів виявилися койоти, які мешкають в пустелі і на рівнинах в окрузі Блейн. На них практикуються Тревор і Клетус. Часто койоти гинуть під колесами автомобілів на трасі, намагаючись перебігти дорогу. Ти, наприклад, задавивши чергового бідолаху, називає їх «милими, але дурними».

Інша мета Клетус і Тревора, олені, водиться в лісах, і теж можуть бути збиті на дорозі. Вони навіть діляться на самців (з рогами) і самок (без рогів). Більше того їх анатомія більш продумана - в грі є так званий постріл у серце. Це точне попадання в область грудей, яка знаходиться нижче шиї. З оленями пов'язано таке заняття, як полювання.

На фермах ліниво жують і бродять по огородженій території корови. Часом після буйної п'янки Тревор прокидається в хліві корівок. З сільськогосподарських тварин є ще кури, які спритно бігають біля будинків в селищах і навіть зустрічаються в гетто Лос Сантоса. На звалищах, в закинутих і просто неблагополучних місцях під ногами бігають щури.

У грі є тварини, які з'являються лише двічі в грі під час проходження сюжетних місій. Це шимпанзе. Вперше, в місії «Хтось сказав йога?», Майкл побачить шимпанзе під час галюцинацій, навіяних наркотиками. Пізніше, в місії «Афера / Даремна праця», шимпанзе будуть вже не в кат-сцені, їх можна буде побачити в клітинах під час проникнення на базу.

У підсумку тваринний світ не просто різноманітний, але й максимально схожий на справжній. Схожий звичками, взаємодією з людиною, і, звичайно ж, місцем проживання: всюди серед людей живуть собаки, в море - акули, в горах - пуми, на рівнинах - койоти, в лісах - олені, на фермах - кури і корови, в трущобах - щури, а в небі літає дрібна птиця.